Zakup lub adopcja psa

Planujesz zakup albo adopcję psa? Skorzystaj z pomocy Psiej Szkoły Trik. Razem z Tobą odwiedzimy hodowlę lub miejsce adopcji i pomożemy wybrać najbardziej pasującego do Ciebie towarzysza.
Umów się na spotkanie
Pomoc przy zakupie i adopcji psa
Pomożemy Ci wybrać rasę, hodowlę, szczeniaka z miotu lub starszego psa ze schroniska/fundacji, z uwzględnieniem potrzeb twoich, twojej rodziny i wyznaczonych kryteriów
Ocenimy temperament, zachowanie i potencjał wybranego psa
Udzielimy ci pomocy w formalnościach, zawarciu umowy kupna/adopcji, rejestracji w związku kynologicznym
Pies, którego wybierzesz, ma być towarzyszem na wiele lat. Jeśli masz konkretne oczekiwania, warto o nie zawalczyć i wykorzystać wszelkie możliwości podjęcia dobrej decyzji

Wybór rasy jest bardziej skomplikowany niż myślisz

W miocie może być nawet kilkanaście szczeniąt, a każde z nich to odrębna osobowość, zbiór cech psychicznych, których przeciętny człowiek nie jest w stanie wychwycić i określić.
Przez to możesz trafić na szczeniaka bardzo dobrze dobranej do siebie rasy, jednak mimo to bardzo trudnego i nie pasującego do Twojego życia.
Tymczasem w rasie uchodzącej za trudną, wymagającą, możesz znaleźć szczeniaka o łagodnym temperamencie, niskich popędach, który okaże się Twoim wymarzony towarzyszem.
Wybór rasy jest bardziej skomplikowany niż myślisz
Jak podjąć dobrą decyzję?

Jak podjąć dobrą decyzję?

Już kilkutygodniowe szczeniaki mają widoczne cechy temperamentu i specjalista z dużym prawdopodobieństwem może ocenić ich predyspozycje.
Jeśli skorzystasz z naszej pomocy pomożemy wybrać rasę i psa, który będzie pasował do Ciebie i Twojej rodziny.
Umów się na spotkanie

Wybór hodowli jest również trudny

Spośród hodowli oferujących psy danej rasy można trafić na wspaniałych, rzetelnych ludzi, hodujących z dużym poświęceniem. Od takich hodowców możesz brać w ciemno, bo oni wiedzą którego szczeniaka ci polecić.
Ale...
Niestety większość hodowców to przypadkowi posiadacze szczeniaczków albo rozmnażacze dla pieniędzy. Kupując psa z takiego źródła, ryzykujesz wielkim rozczarowaniem:
Wymarzony pies może przewlekle (i drogo!) chorować
Pies po dorośnięciu może średnio przypominać wybraną rasę
Może Cię zawieść swoim zachowaniem, bo jednak nie kocha dzieci ani yorka teściowej
Możecie się zupełnie nie dogadywać
Pies może źle się czuć w waszym domu, bo nie będziecie w stanie zaspokoić jego potrzeb
Wybór hodowli jest również trudny

Taki zbiór problemów możesz mieć za darmo, robiąc jednocześnie dobry uczynek czyli adoptując kundelka.

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Wiemy, jak odróżnić prawdziwego hodowcę od pseudohodowców, przypadkowych posiadaczy szczeniaczków albo rozmnażaczy dla pieniędzy.
Pomożemy Ci wybrać nie tylko właściwą hodowlę, ale i odpowiedniego psa, który nie tylko Cię nie rozczaruje, ale będzie doskonale pasował do Ciebie i Twojej rodziny.
Umów się na spotkanie

Pies uwolniony z pseudohodowli

Pies uwolniony z łańcucha czy wyciągnięty z pseudohodowli, mógł nigdy nie zetknąć się z miejskim życiem, i jeżeli weźmiecie go do życia w bloku na dużym osiedlu, prawdopodobnie będzie żył w ciągłym stresie.
Pies z pseudohodowli
Pies ze schroniska

Pies ze schroniska

Psy w schroniskach nie są sobą. Niektórych cech nie widać na pierwszy rzut oka, a reakcje mogą być mylące. Wolontariusze schronisk i fundacji nie mają dość wiedzy o psie, żeby z czystym sumieniem polecić go do konkretnej adopcji - nie ma warunków, aby psa sprawdzić pod każdym kątem, a presja znalezienia psom domów jest tak duża, że część zachowań się pomija i prezentuje psa z jak najlepszej strony.
Dodatkowym minusem jest rutynowa kastracja, często bardzo młodych nawet 6-miesięcznych psiaków, która ma ogromny wpływ na zachowanie i psychikę. Dostajecie psa już po zabiegu bez względu na jego wiek, lub jesteś zobowiązany go wykonać w określonym terminie. Nikt tu nie zastanawia się, czy danemu psu kastracja nie zrujnuje życia jeszcze bardziej. Do tego tematu zawsze trzeba podejść indywidualnie i podjąć decyzję najlepszą dla konkretnego zwierzaka.
Taka adopcja jest w zasadzie dla psa i nasze własne oczekiwania powinny zejść na drugi plan.

Adopcja szczeniaka

Adoptując szczeniaczka z fundacji, z przypadkowego miotu, zasada jest podobna jak przy kupnie psa z hodowli: każdy szczeniak jest inny i warto im się przyjrzeć pod tym kątem. Należy też przyjrzeć się matce, bo bardzo dużo z jej zachowań i cech psychicznych przejdzie na maluchy.
Adopcja szczeniaka

Jeśli planujesz zakup psa, skorzystaj z pomocy Psiej Szkoły Trik

Zapewniamy kompletne doradztwo w zakresie kupna lub adopcji psa
Pomożemy Ci w wyborze rasy, hodowli, szczeniaka z miotu lub starszego psa ze schroniska/fundacji, z uwzględnieniem potrzeb danej rodziny i wyznaczonych kryteriów
Wspólnie z Tobą odwiedzimy hodowlę lub miejsce adopcji
Ocenimy temperament, zachowanie i potencjał wybranego psa
Pomożemy Ci we wszystkich formalnościach, zawarciu umowy kupna/adopcji, rejestracji w związku kynologicznym
Umów się na spotkanie
Zapisz swojego psa do psiej szkoły Trik

Czekamy na Ciebie!

Psia Szkoła Trik w Gliwicach - wnętrze
Psia Szkoła Trik w Gliwicach - wnętrze

Planujesz kupno lub adopcję psa?

Oszczędź sobie czasu, nerwów oraz rozczarowań i skorzystaj z pomocy Psiej Szkoły Trik w Gliwicach. Doradzimy Ci, jakiego psa kupić i pomożemy przy formalnościach.
Umów się na spotkanie