Poradnik:
Kupujemy pieska

Kupujemy pieska

Wydawałoby się tak proste. Znajdujemy ogłoszenie, umawiamy się na wizytę – cena, odległość, wiek i umaszczenie pasują, no to bierzemy. W końcu to szczeniak, wszystkie są cudne i śliczne. A co dalej?

Dowiedz się więcej
Pies złomiarza

Pies złomiarza

Widujecie czasem takich ludzi, każdy ich zna – którzy krążą sobie po mieście z wózkiem pełnym znalezionych skarbów. Na nikogo nie patrzą, jakby chcieli być niewidzialni, robią swoje, idą sami lub parami, trzeźwi lub nie, a bardzo często drepcze za nimi pies.

Dowiedz się więcej
Wycofujemy smakołyki

Wycofujemy smakołyki

Przy nauce nowych rzeczy, jedzenie jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem aby pokazać psu, o co nam chodzi i zachęcić go do współpracy. Ale zwykle praca idzie świetnie do momentu, kiedy orientujecie się, że bez smaczku nie jesteście w stanie do niczego psa przekonać. Dzieje się tak, ponieważ przerobiliście dopiero pierwszy, najłatwiejszy etap szkolenia i przegapiliście moment wycofania smaczków.

Dowiedz się więcej
Kilka słów o psich wybiegach

Kilka słów o psich wybiegach

Na początek krótko: Pamiętajcie, że pies z natury jest zwierzęciem TERYTORIALNYM! Każde spotkanie z innym psem jest dla niego mniejszym lub większym stresem, mimo że dla ludzi może wcale na to nie wyglądać.

Dowiedz się więcej
Jak nie zepsuć szczeniaka?

Jak nie zepsuć szczeniaka?

Z okazji Nowego Roku mam dla was mały prezent: zebrałam „złotą dziesiątkę” dobrych rad, które przydadzą się na samym początku drogi z nowym szczeniakiem. Jeśli zastosujecie je sumiennie, jest duża szansa że unikniecie najczęstszych kłopotów wychowawczych. Bo po co coś naprawiać, jeśli można od razu zrobić to dobrze?

Dowiedz się więcej
Pewność siebie u szczeniaka

Pewność siebie u szczeniaka

Gdy klient trafia do mnie z nowym szczeniakiem, zazwyczaj jest już dość późno. Już część błędów została popełniona, już niektóre sprawy zostały pominięte, niepożądane nawyki stworzone… Dlatego im wcześniej zaczniemy pracę, tym lepiej. Człowiek też musi się bardzo wiele nauczyć, wypracować nowe nawyki, odruchy – praca z psem jest to też praca nad sobą. Nieraz bardzo ciężka.

Dowiedz się więcej

Chcesz, aby Twój pies był posłuszny i nie sprawiał kłopotów?

Psia Szkoła Trik w Gliwicach zaprasza! Nauczymy Cię rozumieć zachowanie Twojego psa i właściwie na nie reagować.
Umów się na spotkanie